1. BLOG
  2. Smrkové dřevo

 

Masivní dřevo

Masivní dřevo je 100% přírodní a obnovitelný materiál.  Je odolné a má velmi dlouhou životnost. Všechny druhy masivního dřeva jsou krásné. Masivní dřevo je jedinečné a každý kousek je unikát. Výrobky ze 100%ního dřeva se stanou krásným kouskem vašeho interiéru. Každý druh dřeva má jiné vlastnosti vhodné k různým účelům. Konkrétně smrkové dřevo má široké využití v tesařství na výrobu krovů a dřevostaveb, ve výrobě papíru, hudebních nástrojů... V nábytkářství patří dnes mezi nejpoužívanější dřeviny.

Proč jsme se rozhodli vyrábět výrobky právě ze smrkového dřeva? Smrkové dřevo je lehčí a přes svou lehkost je pevné a pružné. To, že je světlé a lehké se přesně hodí k našim výrobkům. Je sice lehce dražší než borovicové dřevo, které také patří mezi měkčí a lehčí dřeviny, ale pro naše účely se nám smrk líbil víc. U smrku časem oproti borovici nedochází tolik ke změnám barvy. Borovice více tmavne, zbarvuje se do oranžovo-červena a také hůře přijímá nátěry. Oproti tomu neošetřené smrkové dřevo při stárnutí vlivem oxidace jenom lehce ztmavne do krásné patiny (světle žluto-hněda). Působí příjemně teple, ale nezbarvuje se do červených tónů. A pokud chcete, můžete ho ošetřit jakoukoliv povrchovou úpravou vhodnou na dřevo (olejem, voskem, lazurou nebo jinou oblíbenou barvou na dřevo). Nátěrům se budeme věnovat v jednom z dalších článků.

Pokud se chcete dozvědět více o druzích dřeva podívejte se na web lesy ČR.

Shrnutí: Každý druh dřeva je krásný a jedinečný, záleží na účelu využití a osobních preferencích. Smrkové dřevo je naše srdcovka a tak není divu, že dokonce jedna z nás bydlí v moderní roubence právě ze smrkového dřeva.

 

Galerie